Czym jest one page

strona internetowa typu one page

Przykładowa strona typu one page www.1vi.pl

One page jest to strona internetowa, która jak sama nazwa wskazuje składa się wyłącznie z jednej witryny. Strona tego typu zbudowana jest w obszarze jednej karty, która może być podzielona na segmenty – działy strony np. oferta, kontakt itd.

Wybierając pozycję z menu nie zostajemy przeniesieni na nową zakładkę (nowy adres url), tylko witryna zostaje przewinięta do interesującej nas treści.
Witryny typu one page przeważnie są przewijane w pionie choć zdążają się również strony przewijane w poziomie.

Adres www przyładowej strony typu one page https://1vi.pl.

Dla kogo są strony typu one-page?

W naszym odczuciu strony typu one page doskonale nadają się na tzw. wizytówki internetowe (strona internetowa firmy zawierająca dane kontaktowe, małą galerię zdjęć, krótki opis produktu) lub strony prezentujące jakiś produkt. One page są też często używane jako strony lądowania (ang. landing page).

W marketingu landing page to specjalnie przygotowana podstrona większej witryny lub samodzielna jednostronicowa strona www (one page) przygotowana specjalnie pod kampanię reklamową. Landing page to miejsce gdzie użytkownik „ląduje” po kliknięciu np. w reklamę w mediach społecznościowych lub wyszukiwarce. Strony lądowania stworzono po to aby osiągnąć konkretny cel – np. rejestrację, zostawienie danych kontaktowych lub zakup konkretnej usługi / produktu.`

Przykładowy one page
Zapytaj o wycenę one page dla swojego projektu